Profesjonalna scenka handlowa to czasami podstawa spełniającego potrzeby klienta wykładu biznesowego czy spotkania coachingowego. To właśnie z tej przyczyny menedżerowie personalni i organizatorzy warsztatów mogą nieraz przeznaczyć ładnych kilka godzin nad stworzeniem specjalistycznej gry. Często też usiłują opatentować utwór tak by w dalszej kolejności zarabiać na prawach autorskich. Tantiemy z takich symulacji lub gier mogą często dochodzić do czterystu tysięcy PLN rocznie. Oczywiście trzeba odliczyć daninę dla urzędu skarbowego. Tak czy siak mówimy tu o sporych sumach. Na tyle są to duże kwoty, że prawie tysiąc wykładowców w Polsce utrzymuje się przede wszystkim z franczyzy na narzędziach szkoleniowych.
W forum dyskusyjnym Goldenline jest prowadzona właśnie mała kłótnia w której czytelnicy portalu spierają się w temacie domniemanego aczkolwiek rzecz jasna nieudowodnionego naruszenia praw autorskich. Rozmowy zaintersowanych toczą się w pokoju czata poświęconego opiniom o symulacjach Training Partners
Analizowane wątki rozedrgały emocje piszących na tym forum trenerów. Niejeden dyskutant ma w oparciu o zaledwie parę informacji ugruntowane silnie zdanie. Poruszane są kwestie przewodu w sądzie. Warto samemu wyrobić sobie opinie na podstawie tej dyskusji.
Swoją drogą – kwestia licencji i certyfikacji ćwiczeń menedżerskich jest szeroki i w sumie niezbadany i nie ma w literaturze jednoznacznego rozstrzygnięcia. Konsultanci organizujący szkolenia menedżerskie, treningi online czy wyjazdy integracyjne mają szereg kontrowersji prawnych. Również prawodawstwo unijne nie rozwiązują tego problemu.
Zapraszamy do lektury wątka.

Categories: Handel

Comments are closed.pokegra

Każdy z nas pamięta jak spędzał swobodny czas grając z […]

serwis agd

Serwis agd jest uważany za jeden z największych serwisów artykułów […]

hydraulik

Jeszcze kilkanaście lat temu w stworzonym przez nas kraju wśród […]

paradontoza objawy

Ból ma dla nas niesłychanie istotne znaczenie. Na milion procent […]

Wyposażenie do rest

Nic tak nie pobudza apetytu jak zmiana nastroju. Chociaż będąc […]

RSS not configured